Články

Ľudia tŕpnu v neistote, netušia koľko zaplatia za účty. Slovensko sa vzdalo energetickej bezpečnosti

Ceny majú katastrofálny dosah najmä na fungovanie domácností aj firiem. Ako štát sme sa vzdali energetickej bezpečnosti, tvrdí energetická ombudsmanka

Zníženie spotreby energií vo verejnej správe

Povinná práca z domu s poskytovaním kompenzácie alebo zavedenie štvordňového pracovného týždňa?

Daň z nehnuteľností pre fyzické osoby treba zrušiť

BRATISLAVA – “Nemožno súhlasiť s ďalším zvyšovaním dane z nehnuteľnosti podľa hodnoty nehnuteľnosti u fyzických osôb.” Prinášame vyjadrenie právnej poradkyne Moniky Jankovičovej.

Dôvodov prečo som sa rozhodla kandidovať

Dôvodov prečo som sa rozhodla kandidovať za poslankyňu za Lamač bolo viacero, ale rozhodla som sa ísť do boja len so 4 témami, ktoré sú mi blízke, ktorým rozumiem, s ktorými mám skúsenosti a ktoré potrebujú všetci obyvatelia Lamača.

Energetická ombudsmanka napísala list ministrovi hospodárstva, kritizujúci prijatú legislatívu

Minister hospodárstva Karel Hirman v týchto dňoch dostal list od energetickej ombudsmanky Moniky Jankovičovej o škodlivosti prijatej energetickej legislatívy.

Nezmysel úspor 15 percent spotreby na energiách

Každý deň sa na občanov valia informácie z mádií rôznych diskusií o tom, že inflácia dosiahne 15 %, že treba ušetriť 15% zo 100 % spotreby energií, lebo inak budeme 15 % nadspotreby platiť za trhové ceny.

Konferencia EO s europoslancom Štefancom - 16.09.2022

Na tlačovej konferencii energetická ombudsmanka JUDr. Monika Jankovičová poukázala na aktuálne schválenú energetickú legislatívu z 22.júna 2022 zákon č. 250/2012 Z. z. (parlamentná tlač 975) v Národnej rade SR, ktorá doslovne škodí drvivej väčšine občanom SR a väčšine malým podnikateľom a živnostníkom, ak štát včas nezakročí.

Každá situácia MÁ RIEŠENIE!​

Náročná pandemická situácia ohrozuje seniorov nielen zdravotne, ale aj sociálne a ekonomicky. Mnohí z nich sú izolovaní – v tom lepšom prípade – vo svojich domovoch, ale musia riešiť rôzne praktické otázky, s ktorými si neraz nevedia rady. ​

Čo so zdražovaním energií?

V súčasnosti sme svedkami enormného nárastu cien energií. Vláda každého štátu EÚ sa usiluje riešiť danú situáciu tak, aby to malo čo najmenší dosah na obyvateľstvo a firmy. Na Slovensku sme však trochu zaspali...

Prečo stúpajú ceny energií.​

V roku 2022 sa budú výrazne zdražovať ceny energií – elektrina, plyn, teplo. Prečo prichádza opäť neprimerané zvyšovanie oproti minulému roku, hovoríme s energetickou ombudsmankou a členkou Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov (SAMP) pre energetiku a legislatívu JUDr. Monikou Jankovičovou.

Minister hospodárstva radí vymontovať žiarovky v prípade zvýšenia cien energie.

V súčasnosti sme svedkami enormného nárastu cien energie na trhoch. Vláda každého štátu EÚ sa snaží riešiť danú situáciu tak, aby to malo najmenší dopad na obyvateľstvo a firmy.