Články

Energetická ombudsmanka napísala list ministrovi hospodárstva, kritizujúci prijatú legislatívu

Minister hospodárstva Karel Hirman v týchto dňoch dostal list od energetickej ombudsmanky Moniky Jankovičovej o škodlivosti prijatej energetickej legislatívy.

Nezmysel úspor 15 percent spotreby na energiách

Každý deň sa na občanov valia informácie z mádií rôznych diskusií o tom, že inflácia dosiahne 15 %, že treba ušetriť 15% zo 100 % spotreby energií, lebo inak budeme 15 % nadspotreby platiť za trhové ceny.

Konferencia EO s europoslancom Štefancom - 16.09.2022

Na tlačovej konferencii energetická ombudsmanka JUDr. Monika Jankovičová poukázala na aktuálne schválenú energetickú legislatívu z 22.júna 2022 zákon č. 250/2012 Z. z. (parlamentná tlač 975) v Národnej rade SR, ktorá doslovne škodí drvivej väčšine občanom SR a väčšine malým podnikateľom a živnostníkom, ak štát včas nezakročí.

Každá situácia MÁ RIEŠENIE!​

Náročná pandemická situácia ohrozuje seniorov nielen zdravotne, ale aj sociálne a ekonomicky. Mnohí z nich sú izolovaní – v tom lepšom prípade – vo svojich domovoch, ale musia riešiť rôzne praktické otázky, s ktorými si neraz nevedia rady. ​

Čo so zdražovaním energií?

V súčasnosti sme svedkami enormného nárastu cien energií. Vláda každého štátu EÚ sa usiluje riešiť danú situáciu tak, aby to malo čo najmenší dosah na obyvateľstvo a firmy. Na Slovensku sme však trochu zaspali...

Prečo stúpajú ceny energií.​

V roku 2022 sa budú výrazne zdražovať ceny energií – elektrina, plyn, teplo. Prečo prichádza opäť neprimerané zvyšovanie oproti minulému roku, hovoríme s energetickou ombudsmankou a členkou Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov (SAMP) pre energetiku a legislatívu JUDr. Monikou Jankovičovou.

Minister hospodárstva radí vymontovať žiarovky v prípade zvýšenia cien energie.

V súčasnosti sme svedkami enormného nárastu cien energie na trhoch. Vláda každého štátu EÚ sa snaží riešiť danú situáciu tak, aby to malo najmenší dopad na obyvateľstvo a firmy.